מתכוני בישול

כנראה אתמול היה ופספסתי אותו? כי מי עוקב אחר הרזים האלה…

כנראה אתמול היה ופספסתי אותו? כי מי עוקב אחר הדברים האלה? (קריין: כמעט כל תעשיית המזון עוקבת אחרי זה. זו העבודה שלהם. אבל אירווין מתעלם.) אז ברוח הרוח של “הנה חג אוכל מורכב שנוצר כתירוץ לחלוק מתכונים”, הנה three מתכוני לחם בננה שתוכלו למצוא בבלוג שלי לפי סדר כמה הם אקסטרה. 1: לחם שוקולד מחמצת לחם בננה עם ציפוי פירורי נקניק קקאו. תוציא את המתנע המחמצת העצוב הזה שנמק בחלק האחורי של המקרר מאז תחילת המגיפה, כאשר אתה (ושאר העולם המערבי) נהייתם אובססיביים למחמצת, אבל לא נגעתם ​​או האכלתם את המתנע מאז 2021 כנראה שזה בסדר? מערבבים את הקרם האפור הזה לתוך המתנע והשתמשו בו עבור לחם בננה בטעם סופר מורכב שכולל ציפוי פירורי קקאו ניב! (קריין: מי מחזיק במזווה נקניקיות קקאו? אף אחד. חוץ מאירווין. ואנשי תעשיית המזון אחרים, כאלה שיודעים על חגי אוכל מורכבים.) 2: לחם בננה משוקולד. קצת אבקת קקאו ונגיעה של אבקת אספרסו מעניקים לכם טעם שוקולדי עשיר אך לא מהמם ללחם הבננה. אבל אז אתה ממלא אותו בשוקולד צ’יפס ואתה בעצם אוכל קינוח. אבל אז אתה מבין שבננות הן פרי עמוס באשלגן ובשוקולד יש המון נוגדי חמצון אז זה מזון בריאות. כמו כן, כל המרכיבים נמצאים כנראה במזווה שלך. אז זה לא תוספת כמו שזה נשמע. (קריין: אבל ברור שאירווין הוא עודף כמו שהוא נשמע.) שלישי: לחם בננה אגוזים מכיל שמן אגוזים. שזה לגמרי עוד מרכיב לא מאוד נפוץ אבל אתה יכול להחליף עוד שמן צמחי או יותר חמאה מומסת וזה בסדר, אני לא אשפוט אותך! שמן האגוזים פשוט נותן לו דחיפה נוספת של אגוזים. (קריין: אירווין ישפוט אותך לגמרי. אבל לא בפניך.) את כל המתכונים אפשר למצוא בבלוג שלי. פשוט גוגל “אכול לחם בננה” והם אמורים להופיע בחיפוש! סליחה על כל הכיפות. ועל כל האקספוזיציה של “המספר”. אני מרגיש קצת אגרוף היום עם מזג האוויר המוזר. (המספר: אירווין לא ממש מצטער.)

Related Articles

13 Comments

  1. We track them! We got our daughter a National Day calendar (yes, it exists!) And it’s actually really fun. It was also recently National Sticky Bun Day (I posted about it) and chili Day is the same day as banana Day. Croissant day was recent and I sent it 5 dz croissants to Kiera’s school as a surprise, it was fun!

  2. Opps. I hit post by accident without finish my original comment. The slices are delicious after aging. Flavors really came together. Kinda like fruitcake. Well…not really like fruitcake. Just the better with age part!🫤😂

  3. I have cocoa nibs! I’ve never used them and they’ve been sitting in the spice drawer for at least 3 years. And I recommend Sara Bir’s Brownie Banana Bread on simplyrecipes.com. At first I didn’t think it was worth the trouble. But I froze a bunch of it and once thawed its are delicious.

  4. I think it was also National toast day. So toast some banana bread? No wonder even a food person can’t keep track of the days!

Back to top button